Zadzwoń

03.10.2023

Jak wybrać dobrą szkołę językową

czyli 11 kroków do znalezienia idealnej szkoły językowej

Wybór dobrej szkoły językowej jest kluczowy dla skutecznej nauki języka obcego. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc określić co dla Ciebie oznacza w tym wypadku słowo dobra oraz pomogą Ci podjąć właściwą decyzję:

1. Określ swoje cele

Zastanów się, jakie cele językowe chcesz osiągnąć i jakie umiejętności chcesz rozwijać. Na przykład, czy chcesz nauczyć się podstaw języka, przygotować się do egzaminu certyfikacyjnego, czy może celem jest swobodna komunikacja biznesowa i znajomość specyficznej terminologii, ponieważ chcesz awansować w pracy lub zmienić branżę?

2. Sprawdź reputację szkoły

Przeprowadź małe śledztwo dotyczące reputacji szkoły językowej, sprawdź opinie w Internecie, zapytaj rodzinę i znajomych. Sprawdź opinie i oceny innych kursantów, poproś szkołę o referencje, które posiada i przejrzyj jej kanały w mediach społecznościowych.

Napisz maila do szkoły z pytaniem o kurs lub zadzwoń – sprawdź po jakim czasie otrzymasz odpowiedź i czy do szkoły można się dodzwonić. To ważne, zwłaszcza jeśli przewidujesz, że będziesz potrzebować ze szkoły informacji, dokumentów, umów. Szybka reakcja i sprawna obsługa będą dla Ciebie miały w takim wypadku duże znaczenie.

3. Sprawdź szybkość i sprawność obsługi

Image

4. Sprawdź program nauczania

Dowiedz się, czy szkoła oferuje kursy i poziomy, które odpowiadają Twoim potrzebom. Czy oferuje specjalne kursy dla początkujących, zaawansowanych, kursy językowe dla firm, czy też specjalistyczne zajęcia np. język biznesowy, finansowy, kursy dla działów HR, konwersacje, czy przygotowanie do egzaminów certyfikujących?

5. Zwróć uwagę na kadrę pedagogiczną

Sprawdź, jakie kwalifikacje i doświadczenie mają lektorzy w danej szkole. Ważne jest, aby mieli doświadczenie w nauczaniu języka obcego i byli dobrze przygotowani do prowadzenia zajęć. Jeśli szkoła proponuje native speaker’a, dowiedz się, czy ma on doświadczenie w nauczaniu swojego języka jako języka obcego.

Image

6. Sprawdź dostępność i elastyczność

Upewnij się, że szkoła językowa oferuje godziny zajęć i harmonogram, który pasuje do Twojego planu. Czy istnieje możliwość indywidualnego dostosowania programu nauki do Twoich potrzeb? Czy w przypadku zajęć w firmie, lektorzy są dostępni w godzinach, które pasują Twojemu zespołowi?

7. Zwiedź szkołę osobiście

Jeśli to możliwe, odwiedź szkołę osobiście, aby zobaczyć jej infrastrukturę, zapoznać się z atmosferą i porozmawiać z przedstawicielami szkoły. To może pomóc Ci ocenić, czy miejsce to jest odpowiednie dla Ciebie.

8. Rozważ cenę i wartość

Zwróć uwagę na koszty kursów, ale pamiętaj, że cena nie zawsze odzwierciedla jakość. Znajdź szkołę, która oferuje dobrą jakość nauczania w rozsądnej cenie. Dowiedz się, co zawiera cena dobrego kursu w danej szkole (możesz sprawdzić na naszym przykładzie, co zawiera cena naszych kursów).

9. Sprawdź certyfikaty i akredytacje

Jeśli zależy Ci na zdobyciu certyfikatu, upewnij się, że szkoła oferuje taką możliwość. Niektóre szkoły są jednocześnie centrami egzaminacyjnymi, dzięki czemu sam egzamin zdajesz w znanych sobie warunkach.

Image

Sprawdź, jak dużą wagę szkoła przywiązuje do praktycznego zastosowania języka, a także zapytaj z jakich metod nauczania korzystają lektorzy. Gry, zabawy, piosenki w przypadku dzieci, grywalizacja, elementy e-learningu w przypadku młodzieży, praktyczne zadania i konwersacje związane z branżą podczas kursów w firmach – metoda dopasowana to grupy to istotny element wpływający na skuteczność szkolenia i motywację kursantów.

10. Waga praktyki i atrakcyjne formy nauczania

Dowiedz się, jak szkoła monitoruje postępy uczniów i jak zapewnia informacje zwrotne. Czy oferuje raporty, oceny, indywidualne porady nauczycieli czy rozmowy oceniające? Czy szkoła korzysta z nowoczesnych narzędzi do komunikacji, które ułatwiają zarządzanie kursami językowymi w firmach?

11. Zapytaj o postępy

Wybór szkoły językowej zależy od Twoich indywidualnych preferencji i potrzeb. Ustal, które z powyższych punktów są dla Ciebie najistotniejsze i wybierz szkołę, kierując się tymi kryteriami. Twoje zadowolenie z miejsca, lektora, programu, współpracy ze szkołą mają duże znaczenie dla skuteczności nauki, dlatego szukaj placówki, która oferuje program, obsługę i atmosferę, które będą Cię motywować i pomagać w osiągnięciu celów językowych.


POWRÓT

  Zapisz się do naszego newslettera

  Masz jakieś pytania?
  Chętnie na nie odpowiemy!

  Zerknij również do naszej sekcji FAQ - może
  znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  Sekcja FAQ Wycena tłumaczeń Formularz kontaktowy

  509 397 821 32 423 77 01

  bok@britannia.pl

   Jesteśmy otwarci na pytania

   Kontakt