Zadzwoń

03.10.2023

Co zawiera cena dobrego kursu językowego

Możesz pomyśleć, że angielski to angielski, skąd więc różnice w cenach kursów w różnych szkołach językowych? Porównaj zatem Opla Corsę z lat ‘90 i najnowsze Volvo – teoretycznie jedno i drugie to samochód, jedno i drugie być może dowiezie Cię do celu, ale sam przyznasz, że różnic między nimi jest sporo. Tak samo jest z kursami językowymi w różnych szkołach. Niby tu język i tam język, ale bywa że jest między nimi jakościowa przepaść, a do celu, którym jest znajomość języka, chcesz przecież dojechać sprawnie

Co zawiera cena dobrego kursu językowego?

Każdy kurs językowy nie może obejść się bez podstawowych elementów, bez których nie będzie nawet przeciętny. Skupimy się, więc tylko na tych aspektach, które wyróżniają bardzo dobre szkoły językowe na tle tych bardzo zwyczajnych.

Dobry lektor języka obcego

finansowanie kursów językowych w firmie

To, że świetnie zna język, jest wykwalifikowany i ma doświadczenie to absolutna podstawa. Bardzo dobrego lektora, zbierającego wysokie noty w ankietach słuchaczy wyróżnia jednak przygotowanie dydaktyczne, zróżnicowane metody pracy i umiejętność dopasowania ich do potrzeb kursantów. Dobry lektor nie przywiązuje się również do jednego podręcznika na lata, tylko jest na bieżąco z różnorodnymi materiałami, nowoczesnymi metodami i ciekawostkami. Każdorazowe przygotowanie do zajęć jest może czasochłonne, ale jest dla uczestników kursów widoczne i ma duży wpływ na ich zaangażowanie i postępy.

Doświadczenie lektora to nie tylko umiejętności dostosowania zajęć do potrzeb słuchaczy, ale też obycie w środowisku firmowym, a także doświadczenie w nauczaniu w różnych branżach i znajomość określonego, niezbędnego kursantom w pracy słownictwa. Absolwent filologii tuż po studiach nie może się równać z doświadczonym lektorem, spod którego skrzydeł wyszło już wielu kursantów.

Wsparcie metodyków

W przeciętnej szkole językowej lektorzy to wolne elektrony poruszające się swoim torem z zajęć na zajęcia, realizujące program stworzony według własnego uznania. W bardzo dobrej szkole językowej masz pewność, że programy kursów zostały skonsultowane z metodykiem, a lektor również w czasie ich trwania, w razie potrzeby modyfikacji kursu pod potrzeby słuchaczy, może konsultować te zmiany na bieżąco. Zdarzają się również kursy niestandardowe, na przykład krótki intensywny kurs dla dyrektora firmy – w takim sytuacjach opieka metodyczna to klucz do sukcesu.W przeciętnej szkole językowej lektorzy to wolne elektrony poruszające się swoim torem z zajęć na zajęcia, realizujące program stworzony według własnego uznania.

Optymalny dobór grupy na kurs językowy

W bardzo dobrej szkole językowej masz pewność, że programy kursów zostały skonsultowane z metodykiem, a lektor również w czasie ich trwania, w razie potrzeby modyfikacji kursu pod potrzeby słuchaczy, może konsultować te zmiany na bieżąco. Zdarzają się również kursy niestandardowe, na przykład krótki intensywny kurs dla dyrektora firmy – w takim sytuacjach opieka metodyczna to klucz do sukcesu.

Feedback

Standardem w szkołach są testy końcowe i dyplomy zaświadczające udział w kursie na danym poziomie zaawansowania. Dobra szkoła języków obcych udziela informacji zwrotnej na temat postępów kursantów. Mogą one mieć formę oceny opisowej po teście końcowym lub szczegółowego raportu na temat uczestnika kursu, z wyszczególnieniem postępów, mocnych stron i obszarów do pracy na kolejny rok. Szczegółowe raporty są ważne zarówno dla uczestników kursów, jak i dla pracodawców, którzy umożliwiają naukę języków swoim pracownikom i stawiają im konkretne cele.

Obsługa administracyjna

Sekretariat to mózg i centrum dowodzenia każdej szkoły językowej. To także jeden z pierwszych punktów styku klienta ze szkołą. Obsługa administracyjna w dobrej szkole to osoby na etacie, które wykonują konkretną pracę – monitorują zajęcia, problemy techniczne w zajęciach online, współpracują z działami HR, które proszą o raporty, frekwencje uczestników, szczegółowe raporty na temat uczestników na koniec roku. Dla klientów największe znaczenie ma szybkość reakcji, sprawność działania osób z administracji i atmosfera w jakiej załatwiane są sprawy, a tę mogą zapewnić tylko osoby o wysokiej motywacji do pracy i wysokim poziomie kultury osobistej, zadowolone z warunków pracy.

Image

Technologia i interaktywność

Prowadzenie szkoły językowej w XXI wieku zobowiązuje. Użycie technologii, prowadzenie zajęć online w razie potrzeby, czy e-sekretariat umożliwiający dostęp do wszelkich danych administracyjnych kursów (głównie w przypadku kursów firmowych) nadal wyróżniają wiele szkół na tle tych przeciętnych. W szkole nadążającej za technologią klient kupuje przede wszystkim wygodę i oszczędność czasu. Zamiast wymiany szeregu maili, znajduje odpowiedzi bezpośrednio w e-sekretariacie, zanim jeszcze zada pytanie

Autoryzowane centrum egzaminacyjne

Chcesz potwierdzić znajomość języka obcego certyfikatem międzynarodowym? Uczyć się języka możesz w dowolnej szkole, a egzamin zdać w autoryzowanym centrum egzaminacyjnym, samodzielnie załatwiając związane z nim formalności. Możesz jednak wybrać od razu szkołę, która jest takim centrum i oferuje interesujące Cię kursy przygotowawcze do egzaminów certyfikujących, jak i też egzaminy. Kupujesz dzięki temu wygodę, wsparcie merytoryczne i to przy załatwianiu formalności.

Szukając kursu językowego dla siebie warto przede wszystkim szczegółowo sprawdzić i porównać oferty różnych szkół. Różnice cenowe mogą wynikać z powyżej przedstawionych elementów. Warto je znać i świadomie podjąć decyzję o wyborze szkoły, biorąc pod uwagę wszystkie ważne dla nas aspekty.


POWRÓT

  Zapisz się do naszego newslettera

  Masz jakieś pytania?
  Chętnie na nie odpowiemy!

  Zerknij również do naszej sekcji FAQ - może
  znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  Sekcja FAQ Wycena tłumaczeń Formularz kontaktowy

  509 397 821 32 423 77 01

  bok@britannia.pl

   Jesteśmy otwarci na pytania

   Kontakt