Zadzwoń

12.03.2024

Kurs językowy dla firm z lektorem a nauka języka przez aplikację. Która z metod jest skuteczniejsza?

Z lektorem, w szkole językowej czy może na własną rękę, za pomocą aplikacji? Wybierając kurs językowy dla firmy mamy dziś mnóstwo możliwości, a najważniejszym czynnikiem jest skuteczność danego rozwiązania, która przełoży się na postępy językowe pracowników. Jakie są plusy i minusy dostępnych metod nauki? Którą z nich warto wybrać, aby na pewno była efektywna?

Jak wyglądają zajęcia z lektorem dla firm?

Kursy językowe dla firm z lektorem to najpopularniejsza metoda nauki. Niesie ona ze sobą wiele korzyści, których inne metody nie mają. Zazwyczaj zajęcia z lektorem odbywają się w formie spotkań grupowych lub indywidualnych w siedzibie firmy. Równie często firmy korzystają z kursów językowych dla firm online. Podczas zajęć uczestnicy mają możliwość interakcji z lektorem, który prowadzi lekcje, udziela wskazówek i poprawia błędy. Z naszego doświadczenie wynika, że język angielski z lektorem dla firm to dla słuchacza korzyści, takie jak choćby korekta błędów – a to w przypadku osób początkujących lub na poziomie średniozaawansowanym ma duże znaczenie.

Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że zajęcia z lektorem, prowadzone według stałego grafiku, stanowią większą mobilizację dla kursantów. Lektor na bieżąco reaguje, angażuje wszystkich słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, a przede wszystkim mobilizuje ich do pokonywania barier w komunikacji ustnej, która na początku bywa zwykle najtrudniejsza. Kursy językowe dla firm z lektorem pozwalają na szybkie postępy w nauce, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z nauczycielem oraz możliwości praktykowania języka w realnych sytuacjach.

Nauka angielskiego przez aplikację

Jakie zalety ma nauka języka przez aplikację?

Alternatywą dla kursów z lektorem są aplikacje do nauki języków, które cieszą się coraz większą popularnością. Zalety nauki języka przez aplikację to przede wszystkim elastyczność i dostępność – można uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, korzystając z telefonu czy tabletu. W takiej wersji nauki angielski dla firm nabiera bardzo nowoczesnego wymiaru – aplikacje często oferują różnorodne ćwiczenia, quizy i gry, które sprawiają, że nauka staje się bardziej interaktywna i przyjemna. Ponadto, użytkownik ma możliwość samodzielnego wyboru poziomu trudności i tempa nauki, co pozwala dostosować się do swoich indywidualnych potrzeb.

Dlaczego warto wybrać naukę języka z lektorem?

Wybór między nauką z lektorem a przez aplikację zależy głównie od preferencji oraz celów uczącego się. Jeśli ważne jest dla Ciebie, by w dowolnym miejscu i czasie, na przykład w drodze do pracy lub czekając na dziecko podczas jego zajęć dodatkowych, móc pouczyć się słówek i wyrażeń obcojęzycznych, aplikacja będzie dobrym wyborem lub po prostu uzupełnieniem tradycyjnej formy nauki. Jeśli zaś chcesz otrzymywać feedback, poprawę błędów, wytłumaczenie trudnych zagadnień gramatycznych czy mobilizację do mówienia w języku obcym, warto skorzystać z kursów angielskiego z lektorem online lub stacjonarnie. Znacząco przyspieszy to proces nauki. Ponadto nauka z lektorem sprzyja rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i wzbogacaniu słownictwa poprzez rozmowy i dialogi, co jest przecież kluczowe w nauce języków obcych.

Podsumowując, zarówno nauka z lektorem, jak i przez aplikację, mają swoje zalety i mogą być skutecznymi metodami nauki języka. Jednak warto rozważyć kursy językowe dla firm z lektorem ze względu na możliwość personalizacji nauki, interakcję z nauczycielem oraz szybszy postęp w nauce, a naukę przez aplikację rozważyć jako metodę uzupełniającą, zwłaszcza jeśli jesteś już na wyższym poziomie zaawansowania znajomości języka.


POWRÓT

  Zapisz się do naszego newslettera

  Masz jakieś pytania?
  Chętnie na nie odpowiemy!

  Zerknij również do naszej sekcji FAQ - może
  znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  Sekcja FAQ Wycena tłumaczeń Formularz kontaktowy

  509 397 821, 32 423 77 01

  bok@britannia.pl

   Jesteśmy otwarci na pytania

   Kontakt