Zadzwoń

04.04.2024

Jakie są różnice między angielskim biznesowym a zwykłym?

Środowisko biznesowe wymaga znajomości języka angielskiego – jest on nie tylko pożądany, lecz wręcz niezbędny dla efektywnej komunikacji i rozwoju kariery zawodowej. Język angielski ogólny, którego uczymy się w szkole to jednak nie to samo co angielski biznesowy. Dlaczego warto znać angielski biznesowy? Jakie są podobieństwa i różnice między angielskim biznesowym a ogólnym? O tym słów kilka w poniższym artykule.

Czy warto znać biznesowy angielski?

Czy warto znać biznesowy angielski? Oczywiście! Otwiera on drzwi do zagranicznych korporacji, umożliwia awans oraz pozwala na udział w międzynarodowych projektach. Zwiększa też prawdopodobieństwo wypłynięcia Twojej firmy na rynki zagraniczne, jeśli do tej pory działałeś lokalnie. Angielski biznesowy różni się od zwykłego języka angielskiego – to szereg zwrotów, wyrażeń, cały zasób słownictwa, którego kontekst jest stricte biznesowy. Znając biznesowy angielski, masz możliwość podążania ścieżkami, które w innym wypadku nie byłyby w ogóle dostępne.

Podobieństwa między angielskim biznesowym a zwykłym

Angielski to angielski, możesz pomyśleć. I jest w tym trochę prawdy, ponieważ angielski biznesowy nie istnieje w oderwaniu od języka angielskiego ogólnego. Najpierw musisz poznać struktury gramatyczne i podstawowe, ogólne słownictwo w języku, i to jest coś, co jest częścią wspólną angielskiego biznesowego i ogólnego. Dopiero mając umiejętności językowe na poziomie co najmniej komunikatywnym, możesz myśleć o nauce języka biznesowego. Nie napiszesz bowiem służbowego maila, jeśli nie znasz gramatycznych podstaw i nie potrafisz się nimi poprawnie posługiwać. Jednak myśl, że “angielski to angielski” stanowi pułapkę. Możesz sprawnie posługiwać się językiem ogólnym, ale nie będzie on wystarczający, gdy staniesz przed koniecznością poprowadzenia na przykład rozmów negocjacyjnych.

Angielski biznesowy a ogólny – różnice

Różnice są widoczne przede wszystkim w specyficznym słownictwie i zwrotach używanych w kontekście biznesowym. W biznesowym angielskim ważny jest precyzyjny sposób wyrażania się, unikanie zbyt luźnych zwrotów oraz umiejętność prowadzenia spotkań biznesowych, prezentacji, negocjacji czy pisania e-maili służbowych. Dużą wagę przywiązuje się do terminologii branżowej, zwrotów używanych w negocjacjach handlowych oraz umiejętności komunikowania się w różnych sytuacjach biznesowych, takich jak spotkania, telekonferencje czy raportowanie. Angielski biznesowy to oprócz słownictwa, etykieta biznesowa i różnice kulturowe, których znajomość pomoże Ci wypłynąć na szerokie wody.

Warto rozważyć udział w kursie angielskiego dla firm, który specjalizuje się w nauczaniu języka angielskiego w kontekście biznesowym. Możesz skorzystać z zajęć grupowych, indywidualnych stacjonarnie lub z kursów angielskiego dla firm online, które pozwolą Ci elastycznie dostosować naukę do własnych potrzeb i harmonogramu. Mając świadomość różnic między angielskim biznesowym a zwykłym, zyskujesz przewagę na rynku pracy oraz w świecie biznesu, gdzie skuteczna komunikacja jest kluczem do sukcesu.


POWRÓT

  Zapisz się do naszego newslettera

  Masz jakieś pytania?
  Chętnie na nie odpowiemy!

  Zerknij również do naszej sekcji FAQ - może
  znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  Sekcja FAQ Wycena tłumaczeń Formularz kontaktowy

  509 397 821 32 423 77 01

  bok@britannia.pl

   Jesteśmy otwarci na pytania


   Pełna polityka prywatności dostępna tutaj

   Kontakt