Zadzwoń

18.04.2024

Jak angielski dla firm może pomóc w biznesowych negocjacjach?

Konieczność, a nie tylko atut – znajomość języka angielskiego w świecie biznesu wyewoluowała na przestrzeni lat i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nic się w tej kwestii nie zmieni. Angielski dla firm stał się istotnym narzędziem w prowadzeniu negocjacji, nawiązywaniu relacji i budowaniu relacji z klientami na międzynarodowym rynku. W jaki sposób posiadanie umiejętności komunikacji w biznesowym angielskim może wpłynąć na skuteczność negocjacji? Jak się do nich przygotować? Jakie zwroty i wyrażenia są szczególnie przydatne w kontekście negocjacji po angielsku? 

Jak angielski dla firm może pomóc w negocjacjach?

Angielski dla firm stał się językiem powszechnie używanym, a jego dobra znajomość to nieocenione narzędzie w biznesowych negocjacjach w środowisku międzynarodowym. Oczywiście, możesz negocjować i rozmawiać z partnerami za pośrednictwem tłumacza, jednak wydłuża to proces, pozbawia Cię kontroli nad tym, co i w jaki sposób jest tłumaczone, ginie też kontekst Twojego tonu, mimiki, mowy ciała.  Bezpośrednia komunikacja, dzięki znajomości angielskiego biznesowego, wzbogacona jest o wymienione aspekty, a także o możliwość budowania relacji czy autorytetu już na tak wczesnym etapie rozmów z zagranicznym partnerem. W dużym skrócie – posiadanie umiejętności komunikacji w biznesowym angielskim otwiera drzwi do szerszego spektrum możliwości negocjacyjnych.

negocjacje biznesowe angielski

Jak przygotować się do negocjacji po angielsku?

Przygotowanie się do negocjacji po angielsku wymaga nie tylko znajomości języka, ale także zrozumienia specyfiki negocjacji w kulturze anglojęzycznej czy kulturze osób, z którymi przyjdzie nam się komunikować po angielsku (niekoniecznie musi to przecież być ich język ojczysty). Sama znajomość języka to oczywiście biegłość komunikacyjna w języku ogólnym. Do tego dochodzi słownictwo i wyrażenia biznesowe oraz kontekst kulturowy. Warto zapoznać się z różnicami kulturowymi dotyczącymi sposobu wyrażania opinii, podejmowania decyzji czy rozumienia gestów i mimiki. Ponadto warto również dokładnie zaznajomić się z tematem spotkania negocjacyjnego oraz przygotować odpowiednie materiały, takie jak prezentacje, raporty czy propozycje umów, które będą pomocne w rozmowach. 

Jakich zwrotów w biznesowych negocjacjach po angielsku używać?

W trakcie negocjacji po angielsku ważne jest stosowanie odpowiednich zwrotów i wyrażeń. Konstrukcje takie jak „Could you please clarify that point?”, „We need to find a win-win solution”, „I believe there’s room for compromise” czy „Let’s explore other alternatives” są przydatne w budowaniu konstruktywnej dyskusji i poszukiwaniu rozwiązań, które będą korzystne dla obu stron. Jeśli znasz techniki negocjacyjne, koniecznie przygotuj sobie zestawienie zwrotów, których używasz języku polskim. Następnie zastanów się, czy w języku angielskim będziesz się w nich poruszał z podobną biegłością, czy może potrzebujesz jeszcze przygotowania lub indywidualnej lekcji z lektorem, by je przećwiczyć.

Angielski biznesowy  w formie kursu online może być doskonałym sposobem na doskonalenie umiejętności negocjacyjnych. Dostępne na rynku szkolenia oferują nie tylko naukę języka, ale także praktyczne ćwiczenia z zakresu negocjacji biznesowych. Dzięki takim kursom można nie tylko rozwinąć słownictwo i poprawić płynność wypowiedzi, ale także zdobyć wiedzę na temat strategii negocjacyjnych oraz praktyk, stosowanych w biznesie międzynarodowym. Dlatego warto rozważyć uczestnictwo w kursach online, które stanowią skuteczną i wygodną formę nauki języka biznesowego.


POWRÓT

  Zapisz się do naszego newslettera

  Masz jakieś pytania?
  Chętnie na nie odpowiemy!

  Zerknij również do naszej sekcji FAQ - może
  znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  Sekcja FAQ Wycena tłumaczeń Formularz kontaktowy

  509 397 821 32 423 77 01

  bok@britannia.pl

   Jesteśmy otwarci na pytania


   Pełna polityka prywatności dostępna tutaj

   Kontakt