Zadzwoń

12.02.2024

Dlaczego warto inwestować w kursy językowe dla firm? W jakiej formie są prowadzone zajęcia dla firm?

Być może zastanawiasz się, czy i dlaczego warto inwestować w kursy językowe dla firm? A może szukasz informacji w jakiej formie są prowadzone zajęcia dla przedsiębiorstw z różnych branż, czasem przecież bardzo specyficznych. Jeżeli myślisz nad tym, w jaki sposób dobrze zorganizować kurs językowy w firmie, by miało to sens i przyniosło oczekiwane korzyści, zachęcamy do przeczytania artykułu.

Jakie są zalety kursów językowych dla firm?

Inwestowanie w kursy językowe dla firm niesie korzyści, zarówno dla samych pracowników, jak i dla pracodawcy, które je organizuje. Korzyści, jakie daje taka forma nauki to:

Zajęcia grupowe w siedzibie firmy

Zajęcia grupowe w siedzibie firmy to popularna forma prowadzenia szkoleń językowych dla firm. Lektor przyjeżdża do firmy według umówionego grafiku, a po stronie pracodawcy jest przygotowanie odpowiedniego miejsca do nauki. Z naszego doświadczenia wynika, że najczęściej są to sale konferencyjne, a czasem po prostu większe, ale zamykane biura. Opcja zajęć grupowych w siedzibie firmy pozwala na dostosowanie harmonogramu do potrzeb pracowników oraz umożliwia naukę w komfortowym i znanym środowisku.

Ponadto  nauka w grupie sprzyja budowaniu relacji między pracownikami w nieco innej odsłonie niż podczas regularnych zajęć zawodowych. Zajęcia grupowe z reguły sprzyjają także wspólnemu motywowaniu się do osiągania celów językowych. Zajęcia grupowe angielskiego dla firm odbywają często tuż przed lub po zakończonej pracy, rzadziej w środku dnia, jednak profesjonalne szkoły językowe oferują kursy językowe dla firm z dużą elastycznością, a lektorzy dopasowują grafik zajęć do potrzeb grupy.

Nauka języka angielskiego online

Alternatywną formą nauki jest kurs angielskiego dla firm online. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy mają możliwość uczestniczenia w zajęciach bez konieczności opuszczania siedziby firmy, co jest szczególnie wygodne dla osób o wypełnionych po brzegi kalendarzach. To również dobre rozwiązanie dla pracowników, którzy dużo podróżują, a mniej czasu spędzają stacjonarnie w biurze. Dodatkowo, kursy językowe dla firm online często oferują jeszcze bardziej elastyczne godziny nauki, ponieważ dzięki tej formie zajęć, udaje się wyeliminować czas potrzebny na dojazd i powrót lektora. 

Nauka angielskiego online

Hybrydowe zajęcia angielskiego dla firm

Hybrydowe zajęcia angielskiego dla firm to połączenie tradycyjnych zajęć grupowych z nauką online. Taka forma nauki pozwala na wykorzystanie zalet obu metod – interaktywności i dynamiki zajęć grupowych oraz elastyczności i wygody nauki online. Dzięki temu pracownicy mogą skorzystać z indywidualnego podejścia do nauki, dostosowanego zarówno do ich preferencji, jak i potrzeb językowych. Hybrydowe rozwiązania wykorzystywane są w czasie sporadycznych delegacji czy przeziębień pracowników, dzięki czemu nie tracą oni zajęć. Bywa również, że rozwiązanie to jest stosowane stale i hybrydowe zajęcia angielskiego dla firm odbywają się na przykład raz w tygodniu stacjonarnie, a drugi raz online. 

Inwestowanie w kursy językowe dla firm to świetny sposób na rozwój kompetencji językowych pracowników oraz zwiększenie efektywności komunikacji w biznesie, a organizacja zajęć nie wymaga wiele wysiłku. Dużą rolę odgrywa tu szkoła językowa, więc warto wybrać taką, która ma doświadczenie w organizacji kursów językowych dla firm. Bez względu na formę nauki – zajęcia grupowe w siedzibie firmy, naukę online czy hybrydowe zajęcia – taka inwestycja przynosi wiele korzyści, zarówno dla pracowników, jak i samej firmy.


POWRÓT

  Zapisz się do naszego newslettera

  Masz jakieś pytania?
  Chętnie na nie odpowiemy!

  Zerknij również do naszej sekcji FAQ - może
  znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  Sekcja FAQ Wycena tłumaczeń Formularz kontaktowy

  509 397 821 32 423 77 01

  bok@britannia.pl

   Jesteśmy otwarci na pytania


   Pełna polityka prywatności dostępna tutaj

   Kontakt