Zadzwoń

12.01.2024

Dlaczego angielski dla firm to dobre rozwiązanie?

Wśród benefitów oferowanych przez firmy pracownikom, prym wiodą kursy językowe dla pracowników. Najczęściej wybieranym językiem jest angielski, lecz popularne są także niemiecki, francuski, hiszpański czy włoski.  Czy angielski dla firm jest korzyścią tylko dla pracowników? A może jednak jest on korzyścią także dla pracodawcy? Sprawdźmy!

Wyrównanie szans między pracownikami

Angielski dla firm może być świetnym rozwiązaniem z wielu powodów. Jednym z nich jest wyrównanie szans między pracownikami. Dzięki kursom angielskiego dla firm wszyscy pracownicy mają szansę rozwijać swoje umiejętności językowe, niezależnie od swojego początkowego poziomu. To oznacza, że nawet ci, którzy zaczynają od zera lub znają język biernie, ale mają problem z wypowiadaniem się, mogą się rozwijać. Pozostali  zaś dzięki kursom mogą czuć się pewniej w komunikacji z zagranicznymi partnerami czy klientami.

Angielski dla firm

Wykwalifikowana kadra pracownicza

Korzystanie z kursów angielskiego dla firm to inwestycja w kadrę pracowniczą. Pracownicy, którzy posiadają dobrą znajomość angielskiego, są bardziej konkurencyjni na rynku pracy, zwłaszcza w międzynarodowych korporacjach. Inwestowanie w kursy językowe dla firm przynosi jednak korzyści nie tylko samemu zespołowi, ale także firmie. Zwiększa się jej potencjału i elastyczność oraz wzrasta jej  znaczenie w obszarze employer brandingu czy ogólnym profesjonalnym wizerunku organizacji.

Stawianie na rozwój osób zatrudnionych

Stawianie na rozwój osób zatrudnionych, na przykład poprzez organizację kursów językowych dla firm, to wielopłaszczyznowe korzyści. Kursy angielskiego dla firm online czy kursy angielskiego w formie stacjonarnej, nie tylko uczą języka, ale także rozwijają umiejętności komunikacyjne, negocjacyjne oraz kulturowe. Pracownicy oczekują od pracodawców, by inwestowali w ich rozwój osobisty i zawodowy – już podczas rekrutacji padają pytania o kursy językowe w firmie. Taka inwestycja ze strony firmy może przyczynić się do większej motywacji i zaangażowania pracowników w wykonywaną pracę. Stawianie na rozwój osób zatrudnionych ma również duże znaczenie dla poziomu retencji pracowników w firmie, a to jak wiadomo, przekłada się na duże oszczędności.

Możliwość wykorzystania języka w praktyce

Organizacja kursów angielskiego dla firm daje pracownikom możliwość wykorzystania języka w praktyce, zwłaszcza jeśli program kursu dopasowany jest dobrze do potrzeb grupy, firmy i branży. Kursy firmowe pozwalają na naukę w elastyczny sposób, dostosowany do harmonogramu pracy i potrzeb każdego pracownika. Ponadto wiele firm oferuje kursy językowe dla firm prowadzone przez native speakerów. Pozwala to na naukę autentycznego języka i akcentu, co jest niezwykle wartościowe w kontekście komunikacji biznesowej.

Zastanawiasz się, jak zwiększyć atrakcyjność i konkurencyjność swojej firmy jako pracodawcy, a jednocześnie wpłynąć na efektywność swojego zespołu? Zainwestuj w angielski dla firm!


POWRÓT

  Zapisz się do naszego newslettera

  Masz jakieś pytania?
  Chętnie na nie odpowiemy!

  Zerknij również do naszej sekcji FAQ - może
  znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  Sekcja FAQ Wycena tłumaczeń Formularz kontaktowy

  509 397 821 32 423 77 01

  bok@britannia.pl

   Jesteśmy otwarci na pytania


   Pełna polityka prywatności dostępna tutaj

   Kontakt