Zadzwoń

11.04.2024

Czym jest Business English? Jakiego słownictwa nauczysz się na szkoleniu językowym dla firm?

Język angielski biznesowy to narzędzie, które jest przydatne na bardzo wielu stanowiskach, nie tylko tych korporacyjnych, ale też w mniejszych firmach, które mają lub planują mieć zagranicznych kontrahentów. Czym więc w ogóle jest angielski biznesowy i dlaczego w pracy nie wystarczy znajomość zwykłego angielskiego, którego wszyscy uczymy się w szkole?

Czym jest angielski biznesowy?

Angielski biznesowy, czyli w oryginalnym brzmieniu Business English, to specjalistyczna odmiana języka angielskiego, która koncentruje się na komunikacji w kontekście biznesowym. Jest to rodzaj języka, który używany jest w środowisku korporacyjnym do:

Na kursach języka angielskiego biznesowego uczestnicy uczą się specyficznej terminologii oraz zwrotów używanych w biznesie. Umożliwia im to skuteczną komunikację w międzynarodowym środowisku biznesowym.

Czy angielski biznesowy różni się od tego uczonego w szkole?

Angielski biznesowy różni się od tego, który uczymy się w szkole głównie ze względu na specyficzny kontekst komunikacyjny. W przeciwieństwie do języka używanego w szkole, Business English skupia się na praktycznych umiejętnościach komunikacyjnych niezbędnych do skutecznej pracy w biznesie. Na kursach języka angielskiego biznesowego uczestnicy uczą się konkretnych zwrotów i fraz używanych w biznesie, jak również poznają specjalistyczną terminologię. Oprócz zwrotów i słownictwa biznesowego, Business English najczęściej zawiera także elementy kulturowe i zasady etykiety biznesowej. Mają one duże znaczenie przy międzynarodowej współpracy i pomagają uniknąć niezręcznych wpadek.

Co ważne, angielskiego biznesowego warto uczyć się dopiero, gdy znamy już język angielski ogólny na poziomie co najmniej średniozaawansowanym. Trudno bowiem wyobrazić sobie komunikację biznesową bez płynności wypowiedzi, poprawności gramatycznej czy znajomości słownictwa ogólnego. Dopiero mówiąc swobodnie w języku obcym, możemy zacząć włączać do komunikacji słownictwo bardziej wyszukane, adekwatne w kontekście biznesowym.

Jakich zwrotów business English nauczysz się na kursie języka angielskiego biznesowego?

W programie kursu języka angielskiego biznesowego uczestnicy uczą się zwrotów i fraz, które są powszechnie używane w biznesie. Mogą to być zwroty związane z prowadzeniem rozmów telefonicznych, pisaniem e-maili służbowych, negocjacjami handlowymi, prezentacjami oraz spotkaniami biznesowymi. Przykładowe zwroty mogą obejmować:

 Znajomość tych zwrotów i fraz pozwala na płynną i skuteczną komunikację w środowisku biznesowym oraz budowanie pozytywnych relacji z klientami i partnerami biznesowymi.


POWRÓT

  Zapisz się do naszego newslettera

  Masz jakieś pytania?
  Chętnie na nie odpowiemy!

  Zerknij również do naszej sekcji FAQ - może
  znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  Sekcja FAQ Wycena tłumaczeń Formularz kontaktowy

  509 397 821 32 423 77 01

  bok@britannia.pl

   Jesteśmy otwarci na pytania


   Pełna polityka prywatności dostępna tutaj

   Kontakt