Zadzwoń

27.02.2024

Co wziąć pod uwagę wybierając kurs językowy dla firm?

Wybór odpowiedniego kursu językowego dla firmy to kluczowy krok w rozwoju kompetencji językowych pracowników oraz w zwiększeniu efektywności komunikacji w biznesie. Dlatego na etapie wyboru szkoły językowej, oferującej szkolenia językowe dla firm, warto wziąć pod uwagę szereg kryteriów, których przykład podajemy poniżej, i podjąć decyzję kierując się czymś więcej niż tylko porównaniem cen w różnych szkołach. 

Doświadczenie lektorów w prowadzeniu zajęć

Sprawdź, kim są lektorzy, którzy prowadzą zajęcia. Ich kwalifikacje oraz doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego dla firm mają ogromne znaczenie. Lepiej postawić na lektorów z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu kursów językowych dla firm, którzy potrafią dostosować materiał do potrzeb uczestników. Angielski dla firm będzie się różnił od angielskiego ogólnego – ten pierwszy oznacza branżowe słownictwo, być może język biznesowy, a drugi ogólną znajomość języka, by porozumieć się w codziennych sytuacjach. Lektor, który zetknął się z wieloma różnymi branżami, z łatwością dostosuje program, słownictwo i tryb nauki do oczekiwań danej firmy, a to przekłada się na skuteczność szkolenia i na zadowolenie z usług.

Miejsce i tryb prowadzenia zajęć

Duże znaczenie zarówno dla kursantów, jak i dla ich pracodawcy ma to, w jaki sposób organizowane są kursy językowe dla firm. Przykładowo angielski dla firm może odbywać się w formie grupowych lub indywidualnych zajęć, które mogą odbywać się stacjonarnie w siedzibie firmy lub online. Każdy ze sposobów ma swoje plusy i minusy – zajęcia online dają większą elastyczność, choćby pracownikom, którzy dużo podróżują, ale też wielu kursantów chwali sobie zajęcia stacjonarne, podczas których dynamika grupy i interakcja z lektorem są dodatkowym motywatorem do nauki. Dobrze jest wybrać metodę świadomie, dopasowując ją do potrzeb Twojej firmy i pracowników.

Dopasowanie poziomu kursu do uczestników

Upewnij się, że kurs językowy dla firm odpowiada poziomowi zaawansowania uczestników. Zbyt duże różnice w poziomie działają niekorzystnie na całą grupę – zarówno na jej słabsze i silniejsze ogniwa. Zwróć również uwagę na cele i potrzeby uczestników kursu językowego dla firm – jeśli w jednej grupie umieścisz osoby o zbyt różnym profilu potrzeb językowych, trudno będzie o program zajęć odpowiadający na nie. Dobre kursy angielskiego dla firm rozpoczynają się od testu poziomującego, który określa poziom zaawansowania uczestników. Dzięki temu możliwe jest takie stworzenie grup, aby każdy pracownik, począwszy od początkujących do zaawansowanych, mógł znaleźć się w tej odpowiedniej  dla siebie.

Angielski dla firm

Elastyczne godziny prowadzenia zajęć

Powiedzmy to wprost – w przypadku kursów językowych dla firm to szkoła musi się dostosować do grafiku kursantów, a nie odwrotnie, oczywiście w rozsądnych ramach. Wybierz szkołę, która oferuje elastyczny grafik zajęć, aby pracownicy mogli łatwo dostosować naukę do swojego harmonogramu pracy. To pozwoli uniknąć konfliktów terminowych i umożliwi skuteczniejszą naukę. Z naszego doświadczenia wynika, że firmy korzystające z kursów, najczęściej wybierają godziny poranne, przed rozpoczęciem pracy lub popołudniowe, po jej zakończeniu. Rzadziej zajęcia odbywają się w środku dnia, ponieważ nie sprzyja to skupieniu pracowników na nauce.

Opinie na temat kursu online

5 gwiazdek w opiniach Google, pisemne referencje czy polecenie z innej firmy to dobra podstawa do podjęcia decyzji o wyborze danej szkoły językowej. Warto zwrócić uwagę na opinie innych firm na temat kursu językowego. Przeczytaj recenzje i dowiedz się, jakie są doświadczenia innych firm z daną szkołą językową. Dostarczą Ci one cennych informacji na temat jakości samego kursu, jego skuteczności, ale też samej współpracy ze szkołą. To ważny aspekt, ponieważ w przypadku kursów językowych dla firm jest sporo współpracy na płaszczyźnie administracyjnej, dlatego warto skorzystać z usług solidnego partnera.

Wybór odpowiedniego kursu językowego dla firmy wymaga sprawdzenia szkoły językowej pod kilkoma względami. Doświadczenie lektorów, sposób prowadzenia zajęć, dopasowanie poziomu kursu, elastyczne godziny prowadzenia zajęć oraz opinie innych firm to podstawowe kryteria, którymi możesz kierować się przy wyborze. Starannie je przeanalizuj, aby podjąć najlepszą decyzję i zapewnić skuteczną naukę języków obcych dla Twojej firmy.


POWRÓT

  Zapisz się do naszego newslettera

  Masz jakieś pytania?
  Chętnie na nie odpowiemy!

  Zerknij również do naszej sekcji FAQ - może
  znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  Sekcja FAQ Wycena tłumaczeń Formularz kontaktowy

  509 397 821, 32 423 77 01

  bok@britannia.pl

   Jesteśmy otwarci na pytania

   Kontakt