Zadzwoń

15.04.2024

Co jest istotne przy wyborze szkolenia językowego dla firmy?

Lektor polski czy native speaker, doświadczenie, konkretna metoda nauczania, lokalizacja a może jeszcze coś innego? Co jest ważne przy wyborze szkolenia językowego dla pracowników Twojej firmy? 

W morzu dostępnych opcji, zadanie to może wydawać się wyzwaniem. Warto jednak poświęcić czas na staranne rozważenie różnych czynników, które mogą wpłynąć na skuteczność szkolenia. W artykule znajdziesz kluczowe aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze szkolenia językowego dla firmy, aby zapewnić maksymalne korzyści dla pracowników i organizacji jako całości.

Wykształcenie

Jeden z pierwszych obszarów, które powinny zwrócić Twoją uwagę to lektorzy. Zapytaj o wykształcenie i kwalifikacje lektorów prowadzących zajęcia językowe dla klientów biznesowych. Dobrze jest wybierać szkołę języka angielskiego, która zatrudnia nauczycieli posiadających odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie w nauczaniu dorosłych. Dodatkowo, lektora powinien cechować profesjonalizm i umiejętność dostosowania programu do potrzeb firmowych

Doświadczenie

Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie szkoła językowa organizowała już szkolenia językowe dla firm. Nasi klienci, oprócz tego, że często pojawiają się u nas z polecenia innej firmy, prawie zawsze sprawdzają nasze referencje. Ty również zwiększysz szanse na dobre szkolenia językowe, jeśli wybierzesz szkołę, która ma udokumentowane sukcesy w organizowaniu skutecznych kursów angielskiego dla firm. Dlatego przed podjęciem decyzji,  sprawdź opinie Google lub zapytaj o pisemne referencje od innych klientów, aby mieć pewność, że szkoła językowa jest godna zaufania i potrafi sprostać Twoim oczekiwaniom.

Lektorzy, native speakerzy

Chcesz wysłać na szkolenie językowe pracowników z zaawansowaną znajomością języka? Nauka angielskiego z native speakerem przyniesie im wiele korzyści, ponieważ uczestnicy szkoleń mają możliwość doskonalenia umiejętności językowych, wymowy i akcentu w warunkach możliwie najbardziej zbliżonych do naturalnych. Dla pracowników posługujących się komunikatywnie językiem obcych, lekcje z native’m są z pewnością bardzo atrakcyjne.

Metody nauczania

Zwróć również uwagę na metody nauczania stosowane przez szkołę językową. Zapytaj o nie lub poproś o lekcję próbną. Skuteczne szkolenia językowe dla firm powinny być oparte na różnorodnych metodach nauczania, które uwzględniają różnorodne style uczenia się pracowników. Warto wybrać placówkę, która oferuje interaktywne zajęcia, wykorzystujące nowoczesne narzędzia edukacyjne oraz materiały dostosowane do specyfiki działalności firmy.

Sprawna współpraca z administracją szkoły

Ostatecznym czynnikiem, który – wiemy z opinii klientów o naszej szkole – bywa, że decyduje o wyborze szkolenia językowego dla firmy jest sprawna współpraca z administracją placówki. Ważne jest, aby szkoła językowa była otwarta na dialog i gotowa do współpracy w zakresie dostosowania programu szkolenia do indywidualnych potrzeb, terminów, formy komunikacji, raportowania i wielu innych czynników, które mogą być ważne dla Twojej organizacji. Dobra komunikacja i elastyczne podejście ze strony szkoły ułatwiają organizację szkoleń językowych dla pracowników i oszczędzają czas osoby zajmującej się koordynacją szkoleń po stronie Twojej firmy.

Wybór odpowiedniego szkolenia językowego dla firmy ma duży wpływ na rozwój umiejętności językowych pracowników oraz na ogólne zadowolenie z kursów i współpracy ze szkołą językową. Uwzględniając takie czynniki jak wykształcenie i doświadczenie lektorów, obecność native speakerów, różnorodność metod nauczania oraz sprawną współpraca z administracją szkoły językowej, jesteś w stanie na pierwszym etapie wyfiltrować placówki spełniające Twoje oczekiwania oraz te, z którymi współpracę odrzucisz. Przeanalizowanie tych aspektów pozwoli Ci dokonać świadomego wyboru i zapewnić skuteczne szkolenia językowe, które przyniosą realne korzyści zarówno pracownikom, jak i organizacji jako całości.


POWRÓT

  Zapisz się do naszego newslettera

  Masz jakieś pytania?
  Chętnie na nie odpowiemy!

  Zerknij również do naszej sekcji FAQ - może
  znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  Sekcja FAQ Wycena tłumaczeń Formularz kontaktowy

  509 397 821 32 423 77 01

  bok@britannia.pl

   Jesteśmy otwarci na pytania


   Pełna polityka prywatności dostępna tutaj

   Kontakt