Zadzwoń

29.02.2024

Angielski biznesowy. Dlaczego język angielski przydaje się w pracy?

Język angielski dla firm jest jednym z benefitów, które oferują pracodawcy. Wielu pracowników chętnie korzysta ze szkoleń językowych dla firm. Czy to dziś absolutna konieczność czy po prostu miły benefit dla pracowników?

Język angielski jako język międzynarodowy

Znajomość języka angielskiego, a w szczególności angielskiego biznesowego, w globalnym środowisku pracy, z którym mamy dziś do czynienia, to bardzo ważna kompetencja. Po pierwsze, język angielski jest uznawany za język międzynarodowy, co oznacza, że jest powszechnie używany w kontaktach biznesowych na całym świecie. Żartujemy czasem, że dziś angielski jest trochę jak łacina, za pomocą której można się było niegdyś porozumieć w całej Europie. Przewagą angielskiego jest to, że jest łatwiejszy od łaciny oraz że można się w nim porozumieć na całym świecie. Znajomość języka angielskiego otwiera wiele drzwi zawodowych, wiele ścieżek biznesowych i umożliwia skuteczną współpracę z partnerami czy klientami z różnych krajów.

Znajomość angielskiego a możliwość awansu zawodowego

Znajomość angielskiego, zwłaszcza na wysokim poziomie, umożliwiającym na przykład prowadzenie spotkań, prezentacji czy negocjacji biznesowych może także mieć istotny wpływ na możliwość awansu zawodowego. Wielu pracodawców oczekuje, że ich pracownicy będą umieli płynnie posługiwać się językiem angielskim, zwłaszcza jeśli firma ma międzynarodowy charakter. Osoby, które posiadają dobrą znajomość angielskiego, mogą być częściej brane pod uwagę do awansu na stanowiska kierownicze lub do zadań wymagających kontaktów z zagranicznymi partnerami biznesowymi. Programy kursów językowych dla firm są zaś przygotowane w taki sposób, by realizować konkretne cele danego pracownika czy grupy pracowników. Szkoły językowe, by lepiej dopasować się do swoich klientów, organizują na przykład kursy językowe online z certyfikatem, co z jednej strony pozwala na dużą elastyczność dla kursantów, a z drugiej strony, dzięki egzaminowi na certyfikat, potwierdzają znajomość języka na określonym poziomie. Bywa, że u naszych klientów właśnie zdany przez pracownika egzamin na certyfikat jest warunkiem awansu.

Angielski w biznesie

Szansa na nawiązanie międzynarodowej współpracy

Znajomość angielskiego daje Twojej firmie szansę na nawiązanie współpracy z międzynarodowymi partnerami. Kursy angielskiego dla firm to doskonałe przygotowanie do rozwijania biznesu w takim kierunku. Dzięki umiejętności komunikacji w tym języku, firmy mają możliwość poszerzenia swojego zasięgu działalności oraz znalezienia nowych rynków zbytu. Współpraca z zagranicznymi partnerami może przynieść liczne korzyści, takie jak wzrost sprzedaży, rozwój nowych produktów czy usług, a także zdobycie cennego doświadczenia na rynkach międzynarodowych. Dla zabieganych lub często wyjeżdżających na delegacje pracowników wygodną opcją będzie angielski dla firm online – nie będą mieli żadnej wymówki, związanej z opuszczaniem zajęć stacjonarnych.

Podsumowując, język angielski jest bardzo przydatny w pracy, zwłaszcza w kontekście rozwoju biznesu i ekspansji na rynki zagraniczne. Dlatego warto inwestować w kursy językowe dla firm, aby pracownicy mogli rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne i zwiększyć konkurencyjność na rynku pracy. Angielski biznesowy otwiera wiele możliwości zawodowych oraz umożliwia rozwój międzynarodowej współpracy, co może przyczynić się do sukcesu firmy na rynku europejskim czy globalnym.


POWRÓT

  Zapisz się do naszego newslettera

  Masz jakieś pytania?
  Chętnie na nie odpowiemy!

  Zerknij również do naszej sekcji FAQ - może
  znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  Sekcja FAQ Wycena tłumaczeń Formularz kontaktowy

  509 397 821 32 423 77 01

  bok@britannia.pl

   Jesteśmy otwarci na pytania


   Pełna polityka prywatności dostępna tutaj

   Kontakt